Decydując się na budowę lub kupno domu musimy podjąć decyzję odnośnie jego formy architektonicznej. Konkretnie chodzi o to, czy wybierzemy dom parterowy czy też taki, który ma więcej kondygnacji. Dom z piętrem daje większe możliwości, ponieważ uzyskujemy kolejne pomieszczenia, które można zagospodarować. Im więcej pokoi będzie do dyspozycji, tym lepiej z punktu widzenia codziennego funkcjonowania. Łatwiej jest podejmować gości czy wydzielić miejsca dla dzieci, gdy takowe się na świecie pojawią.

www.profilaktycznie.net.pl https://www.officego.pl/oferty/WrocC582aw hydraulik serock

Jeśli z jakichś względów nie chcemy budować odrębnego piętra, możemy powiększyć klasyczny dom parterowy o poddasze. Ono również daje nam szereg opcji, bo możemy na przykład zaaranżować tam sypialnię lub gabinet. Poddasze można również wykorzystać jako pomieszczenie gospodarcze. Tak naprawdę wyłącznie od nas zależy, która z opcji zostanie zrealizowana. Pytanie, co jest dla nas lepsze – tradycyjna parterówka czy dom z poddaszem? Wydaje się, że drugie rozwiązanie ma więcej zalet.

Przede wszystkim taką, że dostajemy więcej miejsca. Oczywiście poddasze, które ma spełniać funkcje użytkowe musi być właściwie przygotowane pod względem technicznym. Dużą wagę musimy przywiązać do efektywnej izolacji termicznej. Dach można odpowiednio przygotować, stosując chociażby grubszą warstwę wełny mineralnej, która w tej części domu stanowi znakomity izolator. Jeśli mamy wątpliwości co do właściwego rozwiązania, warto skonsultować temat z fachowcem, który na pewno dobierze właściwe materiały. Dobrze jeżeli dany budynek posiada zabezpieczenia ppoż.

Potem wystarczy tylko zagospodarować poddasze zgodnie z preferencjami..