Praca budowlane są zawsze obciążone pewną dozą ryzyka i możemy rozpatrywać je na różnych poziomach. Ryzyko ponosi inwestor (deweloper lub osoba prywatna), ponieważ wykłada swoje środki finansowe i nie może mieć stuprocentowej pewności, że budowa pójdzie zgodnie z planem, a gotowy obiekt spełni oczekiwania w zakresie swojej dochodowości. Ryzykuje wykonawca, który w pewnych okolicznościach może być zmuszony dociekać swoich praw, jeśli na przykład inwestor utraci płynność finansową. 

cristalpark.eu/oferta/3-pokojowe-apartamenty-warszawa

Tu mówimy o ekonomicznym aspekcie bezpieczeństwa, ale na nim nie można skończyć. Na budowie ma miejsce wiele potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, a wypadki do jakich dochodzi w czasie prac mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia zatrudnionych pracowników. Dlatego właśnie sformułowano bardzo konkretne wymogi w zakresie BHP, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Czuwa nad tym wykonawca prac oraz kierownik budowy. Osoby znajdujące się na placu powinny mieć odpowiednie stroje i akcesoria ochronne, z kaskami na czele. Urazy głowy należą bowiem do najczęściej występujących.

Budując dom o sprawy związane z bezpieczeństwem musi zadbać także inwestor. Musi dopilnować, aby teren prac był stosownie zabezpieczony, tak aby osoby postronne nie miały możliwości dostania się tam. Jeśli ktoś z zewnątrz poniesie szkody w wyniku zaniedbań na budowie, zarówno kierownik jak i inwestor mogą być pociągnięci do odpowiedzialności przed organami sprawiedliwości.

Lepiej więc dmuchać na zimne i na bieżąco eliminować wszelkie źródła zagrożeń w ramach prowadzonych prac..

Polecamy także:

Szukasz idealnego miejsca dla swojej rodziny? Sprawdź naszą ofertę nowych mieszkań deweloperskich w Warszawie, zaprojektowanych z myślą o potrzebach rodzin. Bezpieczne osiedle, plac zabaw dla dzieci, przestronne zielone tereny oraz bliskość szkół i przedszkoli to tylko niektóre z zalet naszej inwestycji. Oferujemy różnorodne metraże, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zadbaj o przyszłość swojej rodziny już dziś!