Jednym z najważniejszych wyzwań jakie stoi przed inwestorem przymierzającym się do rozpoczęcia budowy, jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych. Bardzo wiele od nich zależy, ponieważ ich jakość zdecyduje o trwałości wznoszonego obiektu i jego walorach technicznych. Wciąż zdarza się, że w ramach inwestycji oszczędza się na materiałach – jest to szczególnie widoczne w sektorze publicznym, a także w ramach inwestycji miejskich realizowanych przez samorządy.

Konsekwencje bywają opłakane. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim trzeba zrozumieć, na czym oszczędzać można, a na jakim odcinku nie należy tego robić. Do największych błędów jakie popełniają inwestorzy należy oszczędzanie na materiałach kluczowych z punktu widzenia jakości końcowego rezultatu.

Główne kompozyty, z których budowane są ściany, stropy czy fundamenty nie mogą należeć do najtańszych na rynku. Podobnie ze zbrojeniami – te słabszej jakości mogą nie utrzymać ciężaru konstrukcji, co może prowadzić nawet do katastrofy budowlanej. Istnieje wiele potencjalnych źródeł materiałów budowlanych.

www.fundacjamarszzebry.pl gazomierz cennik Stacjonarne pompy do betonu idealnie sprawdzają się na budowie

To jakie zostanie wybrane zależy głównie od tego, o jakiej skali inwestycji mówimy. Osoby prywatne, które stawiają domy jednorodzinne na własny użytek, zazwyczaj korzystają ze sklepów detalicznych, takich jak markety budowlane. Deweloperzy, którzy realizują znacznie większe projekty zazwyczaj odwołują się do zaopatrzenia hurtowego, kupują też towar bezpośrednio od producentów.

Można tą drogą uzyskać atrakcyjne rabaty bez rezygnowania z wysokiej jakości..